Co robię, gdy jadę komunikacją miejską? Uwierzycie lub nie

Często jeżdżę komunikacją miejską. A że nie lubię tracić czasu i żyję w dobie multitaskingu (stety czy niestety), to zazwyczaj staram się dobrze wykorzystać minuty spędzone w autobusie czy pociągu. Co wtedy robię?

Bez telefonu (i internetu) rzadko wychodzę z domu. Tym bardziej zabieram go w podróż, nawet jeśli jadę tylko do Warszawy, do której mam blisko. Niedawno przeprosiłam się ze słuchawkami. Jak tylko uporam się z Facebookiem (do Instagrama nie mam tyle serca) i odpiszę na zaległe wiadomości, to moją uwagę przyciągają…

Internety

Jakdojadę.pl

Bo w końcu muszę wiedzieć, jak dojechać i gdzie dojechać. Po stolicy poruszam się od dziecka, ale mnogość ulic i opcji komunikacyjnych wciąż jest dla mnie zagadką. Internet przychodzi z pomocą. Gorzej, jak telefon się zawiesza, a ja nie wiem, czy wsiąść w tramwaj 12 czy 21… Życie.

Grafik na fitness

Bo bieg do autobusu nie wystarcza, zwłaszcza że przystanek jest blisko domu, więc cóż… Zapisuję się na zajęcia (nawet jak mi się nie chce, a jak baaaaardzo nie mam ochoty, to odpuszczam, ale rejestruję się na następny dzień).

Skrzynka mailowa

Bo w końcu kiedyś trzeba przeczytać (albo usunąć) te 3279 wiadomości… 🙂

kobieta komórka manicure paznokcie różowe tipsy torba komunikacja miejska
To nie ja, nie moje paznokcie, fota poglądowa z www.pexels.com

Modlitwawdrodze.pl

Bo warto posłuchać Kogoś mądrego. Dlatego staram się codziennie kilka minut poświęcić na wysłuchanie Ewangelii, przetworzenie jej i zastanowienie się nad życiem. Niby tylko 10 minut, a ile nowych, uwalniających myśli w głowie, czad! Takie bogactwo!

Mateusz.pl 

Bo czasami potrzebuję więcej. Dlatego przełączam się na mateusz.pl/czytania/2018/, by posłuchać rozważania Ewangelii przygotowanego przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego. Ma miły głos i mądrze mówi. A poza tym to tylko 2 minuty albo mniej.

Langustanapalmie.pl (Youtube)

Bo o. Adam Szustak mówi na bardzo różne życiowe tematy i ma duże poczucie humoru. Gdy go słuchałam, to często śmieję się do siebie, co dziwi niektórych współpasażerów… Ale co usłyszę to moje. Szczególnie lubię cykl „Niecodzienny Vlog”. Teraz czas na odcinek „Dlaczego mężczyźni wolą zołzy?”.

Komentarze pod filmikami też są niezłe:

„Ja to jestem w takiej sytuacji, że moim jedynym wymaganiem wobec kobiet jest to, żeby taka kobieta w miarę regularnie oddychała. A nawet, jeśli oddycha raz na dwie minuty to też super, bo rzadko spotyka się kobietę nurka ? Dobrego wieczoru czy coś” – napisał jeden z internautów.

Dziewczyny, oddychacie?

Piosenki z pielgrzymki

Bo czasami trzeba się doładować. Youtube o tym wie. Do wyboru, do koloru. Po kilku minutach mam taki nastrój, jak na załączonym obrazku. 🙂

pielgrzymka pielgrzymi szlak radość szczęście
Fot. Piotr Kisiel

Inne aktywności

Nauka j. angielskiego

Jak zacznę, to trudno skończyć. Tylko najpierw trzeba zacząć, ach…

Rozmowy telefoniczne 

Przyznam, że w komunikacji rozmawiam przez telefon (szczególnie z babcią i zwłaszcza wieczorem). Wiem, że niektórym może to przeszkadzać, więc staram się konwersować krócej, ciszej i mniej entuzjastycznie niż w domu. Tylko wtedy słyszę po drugiej stronie słuchawki: „Co Ty masz tak dziwny głos? Coś się stało?” Cóż… Coś  za coś.

Akcja-obserwacja

 Lubię patrzeć na ludzi, nie tylko dlatego, by wiedzieć, co nosi się tego lata. Podróżowanie to dla mnie kopalnia scenek rodzajowych, często tych zabawnych, ale też niekiedy smutnych, pobudzających do myślenia. Jednak czasem zdarzają się perełki. ❤️

Krecik uratował świat
Screen/Facebook/Weronika Czajko

Rozmowy z nieznajomymi

To już wyższy level jeżdżenia komunikacją miejską, ale zdarza się i lubię to. Żeby powiedzieć komuś nieznajomemu coś miłego, jakiś komplement, często trzeba się przemóc. Jak widać, nie tylko ciężka walizka jest wyzwaniem.

Czytanie książek

Rzadko sięgam po lekturę w komunikacji, bo nie mam na nią już czasu. A może to tylko wymówka. Jednak czasem się udaje coś przeczytać. Lubię kryminały, powieści psychologiczne i wywiady-rzeki.

Rzeki oglądać przez okno też lubię…

A Wy jak spędzacie czas w podróży?

 

Ps. Żeby nie było, zazwyczaj nie realizuję tych wszystkich punktów za jednym razem. 😉

rzeka strumyk góry pociąg widok z okna potok Dunajec
www.pixabay.com

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top