Elegancki świat Moniki. Maluje go lakierem

Elegancki świat Moniki. Maluje go… lakierem

Czas zrobić coś dla siebie. Niedawno byłam u fryzjera, teraz pora na manicure. Na wizytę umówiłam się z Moniką Gurynowicz – mobilną stylistką paznokci. Podczas spotkania Monika zdradziła, co jej dało założenie własnej firmy i o czym (a właściwie o kim :)) najczęściej rozmawia z klientkami. Dowiedziałam się też, co będzie modne wiosną i latem, ale właściwie, czy wypada tak bardzo dbać o siebie i myśleć o nowych trendach? Zdania są podzielone… A co Ty myślisz na ten temat?

Marzyłam o tym już w podstawówce

Niektóre osoby, gdy dowiadują się, że jestem kosmetologiem, pytają się, dlaczego wybrałam tak mało „ambitne studia”. Moniko, czy spotykasz się ze stwierdzeniem, że mogłabyś zajmować się czymś innym, ważniejszym niż paznokcie?

Nigdy nie spotkałam się z takim pytaniem.  Nie uważam, żeby kosmetologia była mało ambitna. Jednak często ludzie pytają, czy robię to, co lubię. Odpowiadam, że tak, bo spełniam marzenia. Już w podstawówce wiedziałam, co chcę robić w życiu i do tego dążyłam. Bardzo chciałam pracować w gabinecie kosmetycznym lub SPA. Jestem po licznych kursach i wciąż kształcę się w tym zakresie. Po zakończeniu pracy w ostatnim gabinecie myślałam o wyjeździe za granicę. Jednak liczne grono klientek nadal chciało korzystać z moich usług, co spowodowało, że założyłam własną działalność w Polsce. Jestem zadowolona z tej decyzji.

Mówi się, że fryzjer czy manikiurzystka są nie tylko specjalistami od wyglądu, ale również wiele kobiet przychodzi do nich po to, aby się wygadać i trochę odpocząć. O czym najczęściej rozmawiasz z klientkami?

Głównie rozmawiamy o sprawach dnia codziennego m.in. o pracy, studiach, czasami o wierze. Wszystko zależy od etapu w ich życiu. Klientki są w bardzo różnym wieku. Jednak jest jeden temat, który się nie zmienia i zawsze jest na czasie – to mężczyźni. 😉 Bywa też, że klientki są zmęczone po pracy i wolą się wyciszyć zamiast rozmawiać. Wtedy staram się, aby mogły zrelaksować się przy filiżance herbaty i muzyce.

paznokcie manicure manikiurzystka stylistka lakier

O tym mężczyźni głośno nie mówią

A właściwie dlaczego kobiety chcą mieć ładny manicure? Przecież to tylko taki szczegół. 😉

Mały, ale bardzo istotny. Ładne, zadbane paznokcie na rękach, jak również stopach, podkreślają kobiecość. Odpowiednio dobrany lakier dopełnienia codzienną stylizację. Kolor jest indywidualną sprawą i wybieramy go wedle gustu. Jednak są czynniki, którymi kobiety się kierują. Przede wszystkim to rodzaj wykonywanej pracy, okazja (manicure codzienny lub imprezowy), pora roku oraz nastrój. Kolor na paznokciach podkreśla charakter, powoduje, że czujemy się bardziej atrakcyjne i pewne siebie. Kobiety malują paznokcie, gdyż chcą sobie sprawić przyjemność, ale jest liczne grono mężczyzn, którzy głośno tego nie wyrażają, ale bardzo lubią, gdy kobieta ma lakier na paznokciach. 🙂

A co najbardziej lubisz robić dobrego dla siebie? Piękny manicure już masz. 😉

Bardzo lubię podróże, zaplanowane ale też te spontaniczne. Przyjemność sprawiają mi spotkania ze znajomymi, ważne są dla mnie relacje z innymi ludźmi. Lubię aktywnie spędzać czas, dlatego gdy tylko mogę, to zimową porą wychodzę na lodowisko. Jeszcze do niedawna chodziłam na kurs tańca, uwielbiam tę formę rozrywki.  W tańcu jest coś niesamowitego. Muzyka i ruch wprowadzają mnie w bardzo dobry nastrój. Niedługo ponownie do tego wrócę. Zauważyłam, że obecnie panuje trend, że każdą wolną chwilę musisz mieć czymś wypełnioną, bo jak nie, to sprawiasz wrażenie osoby nudnej… A ja mam takie chwilę, że lubię robić… “nic”. 🙂 I jest mi z tym bardzo dobrze. Jestem sama ze sobą, ze swoimi myślami, wtedy wszystko układam, analizuję, planuję.  Wyznaczam jasny kierunek swojej drogi.  Łatwiej jest mi podążać za drogowskazami, kiedy chcę zrealizować wyznaczony cel.

łyzwy lodowisko czas wolny podroze koncertZrzuć niewidzialny płaszcz

Czy chrześcijanki powinny tak o siebie dbać? W niektórych kręgach zachował się jeszcze stereotyp zaniedbanej katoliczki.

Oczywiście, że mogą o siebie dbać. Sama wielokrotnie słyszałam na różnych konferencjach, że kobiecość po to została nam dana, abyśmy mogły z niej korzystać. Nie chowajmy się przed światem pod niewidzialnym płaszczem. Podkreślajmy nasze piękno, wydobywajmy z siebie to, co mamy najpiękniejsze. Kobiecość można wyrażać na milion sposobów, mamy wiele możliwości i fajne jest to, że możemy tym się bawić. To jest dar. Cieszę się, że w zależności od okazji mogę być inna. I nie chodzi tutaj o wkładanie masek, tylko o zabawę całą stylizacją: ubraniem, fryzurą, makijażem, będąc przy tym całkowicie sobą.

Jesteś we wspólnocie. Na jakie spotkania chodzisz?

Przez jakiś czas byłam w Oazie. To było bardzo dobre doświadczenie dla mnie na tamtym etapie życia. Dzięki wspólnocie mam dużo dobrych znajomych, których sobie bardzo cenię. Obecnie spotykam się w grupie kobiet “Między niewiastami”. W kontekście Pisma św. odkrywamy prawdę o sobie, o swoim pięknie, kobiecości. Każda z nas jest inna, jesteśmy też na różnych etapach życiowych i podoba mi się to, że możemy się dzielić swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniem.

góry morze przyjaciolki kobiety

Trendy na wiosnę i lato – co będzie modne?

Jakie trendy w manicure staną się  popularne wiosną i latem 2018?

Wiosna i lato 2018 rysują się w różnych kolorach. Dominować będzie czerwień, ale nie ta klasyczna. Częściej będziemy wybierać odcienie idące w oranż, wyrazisty róż typu Barbie Pink lub fuksję. Z jesienno-zimowego sezonu pozostaje granat, grafit i głęboka czerń – najlepiej w połączeniu z matowym topem. Dużo marek zaprezentuje lakiery w kolorach błękitu, kobaltu i chabru. Na paletach znajdziemy również jasne odcienie wpadające w biel, nude oraz beż. W zdobieniach dominować będą geometryczne kształty: grochy, zygzaki, kolorowe linie. Nie zabraknie także florystycznych motywów: kwiatów, liści. Można też dodać kryształy i cyrkonie.

paznokcie manicure roz fuksja fiolet kobalt granat

Sukces pisany lakierem

Przez 8 lat pracowałaś w gabinetach kosmetycznych, w końcu postanowiłaś założyć własną działalność gospodarczą – teraz jesteś mobilną stylistką paznokci. Co Ci dała samodzielność w działaniu?

Charakter mojej pracy jest zupełnie inny niż do tej pory. Wyszłam naprzeciw oczekiwaniom klientek i teraz ja dojeżdżam do pań. To duża zaleta dla moich klientek, ponieważ zaoszczędzają swój czas, nie muszą stać w korkach. Mam dość elastyczny grafik, co umożliwia nam spotykanie się o różnych porach. Usługi świadczę nie tylko w domach, ale też w biurach w porze lunchu lub po zakończonej pracy. Nawiązuję też współpracę z różnymi firmami np. ze studiem fotograficznym, dzięki temu paznokcie, które stylizuję, pojawiają się w reklamach.

Własna działalność dała mi przede wszystkim niezależność. Sama decyduję o tym, co chcę robić i kiedy. Nie mam poczucia straconego czasu, jak to czasami bywało, gdy pracowałam na etacie. Kiedy spotykam się z klientką w mieszkaniu, poznaję ją z innej strony. Myślę, że taki charakter pracy łamie bariery w relacjach, stajemy się sobie bliższe.

martyna wojciechowska manicure paznokcie reklama

Nasze święto

Dzień Kobiet coraz bliżej. 🙂 Czego życzysz sobie i klientkom z tej okazji?

Życzę wszystkim kobietom, aby też na co dzień były eleganckie, żeby nie bały się wyrażać siebie przez strój, makijaż, fryzurę. Podkreślajmy nasze piękno i emanujmy kobiecością. 🙂

Chcesz bliżej poznać elagancki świat Moniki, zobaczyć jej prace, a może marzy ci się wiosenny manicure? Naszą zdolną stylistkę paznokci znajdziesz na Monika Gurynowicz –  Elegancja na co dzień. 🙂

rozowe paznokcie tipsy manicure

2 thoughts on “Elegancki świat Moniki. Maluje go… lakierem”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top